XVII Niedziela Zwykła

30 lipca 2017 r.

Przeżywamy XVII Niedzielę Zwykłą. O godz. 17.45 nieszpory niedzielne.

Dziś jest 30-ty dzień miesiąca – o godz. 21.00 Apel Jasnogórski połączony z modlitwą za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i indywidulanym błogosławieństwem relikwiami Świętego.

W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli; we wtorek św. Alfonsa Marii Liguoriego; w piątek św. Jana Marii Vianneya; w sobotę rocznica poświęcenia rzymskiej bazyliki Najświętszej Maryi Panny czyli Matki Bożej Śnieżnej.

Przy kościele kwestuje Stowarzyszenie DOBROMIR, by uzyskać środki na leczenie jednego z podopiecznych stowarzyszenia.

W środę w każdym kościele parafialnym można uzyskać tzw. odpust Porcjunkuli. Jeśli spełnimy zwykłe warunki odpustu i nawiedzimy kościół parafialny podejmując w nim modlitwę możemy ten odpust uzyskać.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź do 6.30 do 8.30. Następnie od godz. 9.30 dyżur w konfesjonale i Msza św. o godz. 12.00. Po południu nabożeństwo do Bożego miłosierdzia o godz. 15.00 i zarazem początek spowiedzi. Po południu są tylko dwie Msze św. o godz. 16.00 i 18.00.

W piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

W sobotę odwiedziny u chorych: chorych odwiedzą w tym dniu ks. Krzysztof i ks. Jakub.

Jest to także pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo pierwszych sobót: Msza św. o godz. 8.00, następnie dłuższe rozważanie jednej tajemnic różańcowych i różaniec. Ważne, jest, byśmy pamiętali o intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny przy spowiedzi i przy Komunii św. w tym dniu, o czym szerzej informujemy w biuletynie Nicolaus.

Za tydzień w niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.30.

Od wtorku w parafii Matki Bożej Różańcowej można zapisywać się na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę, która wyruszy w drogę w poniedziałek 7 sierpnia. Zachęcamy serdecznie do udziału w tym wydarzeniu. Z naszej parafii w pielgrzymce uczestniczył będzie ks. Jakub.

W ostatnich dniach do wieczności odeszła śp. Helena Kowalczyk. Módlmy się o jej wieczne zbawienie…

Naszą modlitwą obejmujemy chorych naszej parafii, solenizantów i osoby przeżywające jubileusze. Niech dobry Bóg obficie darzy wszystkich swym błogosławieństwem, a Maryja i nasz patron św. Mikołaj wypraszają potrzebne łaski odpoczynku i pracy.