XXV Niedziela Zwykła

24 września 2017 r.

Przeżywamy XXV Niedzielę Zwykłą. O godz. 17.45 nieszpory niedzielne.

W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa; we wtorek św. Męczenników Kosmy i Damiana; w środę św. Wincentego a Paulo; w czwartek św. Wacława; w piątek święto św. Archaniołów: Michała, Rafała i Gabriela; w sobotę św. Hieronima.

Zachęcamy do udziału modlitwie Różaniec do granic. W sobotę 7 października wzdłuż wszystkich granic Polski będzie odmawiana ta modlitwa w intencji Polski. Zapraszamy na wyjazd do Jabłonki. Autokar odjeżdża sobotę 7 października spod Urzędu Skarbowego o godz. 7.00. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

W sobotę jest 30-ty dzień miesiąca – o godz. 21.00 Apel Jasnogórski połączony z modlitwą z a przyczyną św. Jana Pawła II i indywidulanym błogosławieństwem relikwiami Świętego.

W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 spotkanie różańcowych.

Zapraszamy na cykl wykładów o Apokalipsie św. Jana Apostoła. Spotkania poprowadzi p. dr Maria Miduch. Pierwszy wykład odbędzie się 27 września w środę o godz. 19.00 w budynku parafialnym przy ul. Mickiewicza.

Za tydzień będziemy mogli po każdej Mszy św. ofiarą złożoną do puszki wesprzeć leczenie małego Mikołaja, który natychmiast po urodzeniu powinien zostać poddany kosztownej operacji serca, która może być wykonana jedynie w niemieckiej klinice.

Chrzanowski MOKSiR zaprasza w ramach VII Małopolskich Dni św. Jana Pawła II na projekcje filmów: Brat naszego Boga (w połączeniu z prelekcją) i Małopolska. Miejsca serdeczne Jana Pawła II. Szczegóły w biuletynie.

W ostatnich dniach do wieczności odeszli śp. Damian Doliński i Maria Karwacka. Módlmy się o ich wieczne zbawienie…

Naszą modlitwą obejmujemy chorych naszej parafii, solenizantów i osoby przeżywające jubileusze. Niech dobry Bóg obficie darzy wszystkich swym błogosławieństwem, a Maryja i nasz patron św. Mikołaj wypraszają potrzebne łaski na czas odpoczynku i pracy.