14 maja 2017 r. - V Niedziela Wielkanocna

Jest V Niedziela Wielkanocna. Wczoraj do pierwszej Komunii św. przystąpiły dzieci ze Szkoły Edison, dziś są to dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3. Dziękujemy ks. Jakubowi za przygotowanie dzieci do tych wydarzeń. Przez nadchodzący tydzień dzieci codziennie będą uczestniczyć we Mszy św. o godz. 18.00. Intencje mszalne z godz. 18.30 będą odprawiane o 18.00. W tym tygodniu nie będzie także oddzielnego nabożeństwa majowego, bo będzie one połączone z Mszą świętą – litanię będziemy odmawiać po Komunii św. Proszę rodziców, by umożliwili dzieciom codzienne przyjmowanie Jezusa w Eucharystii.

Dziś o godz. 17.45 nabożeństwo majowe.

Rocznica Pierwszej Komunii św. będzie w najbliższą sobotę. Rodziców dzieci klas czwartych zapraszamy na spotkanie w kościele we wtorek o godz. 19.00.

Za tydzień w niedzielę 21 maja parafialny festyn rodzinny: Majówka u św. Mikołaja na terenie fundacji Brata Alberta przy ulicy Kościuszki. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Razem możemy spędzić czas radości rodzinnego świętowania. W czasie majówki na scenie wystąpią dzieci i młodzież naszej parafii, także zespół GREGLES, zespół muzyki ewangelizacyjnej powstały w ubiegłym roku w naszej parafii oraz zespół ULYSSES p. Tomasza Muchy. Będzie też czas na pieśni biesiadne i wspólny śpiew. Nie zabraknie także małej gastronomii, dostępne będą także losy loterii fantowej – każdy los to wygrana, do tego będą jeszcze losowane główne nagrody. Dochód z naszej majówki pragniemy przeznaczyć na sfinansowanie wakacyjnego wyjazdu dzieci ze świetlicy Nicolaus i na rzecz Fundacji św. Brata Alberta.

Dziś druga niedziela miesiąca – Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach i na tacę. Są one przeznaczone na remont organów z naszego kościoła.

Do wieczności w minionym tygodniu odeszli śp. Kazimiera Bortkiewicz, Piotr Solarski, Edward Szafarczyk, Stanisław Rożeń i Stanisław Grabowski. Módlmy się o ich zbawienie…

Naszą modlitwą obejmujemy również chorych naszej parafii oraz solenizantów i osoby przeżywające jubileusze. Niech dobry Bóg obficie darzy wszystkich swym błogosławieństwem, a Maryja i nasz patron św. Mikołaj wypraszają potrzebne łaski.