XVIII Niedziela Zwykła

2 sierpnia 2020 r.

Jest XVIII Niedziela Zwykła. To pierwsza niedziela sierpnia – po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

Dziś można uzyskać tak zwany odpust Porcjunkuli. Należy spełnić następujące warunki: modlitwa w kościele parafialnym, przyjęcie Komunii św. i wolność od przywiązania do grzechu. Artykuł na temat tego odpustu znajdziemy w naszym biuletynie.

W tym tygodniu jest pierwszy piątek miesiąca – spowiedź i Msze św. wg stałego porządku.

W sobotę  8 sierpnia odwiedzi chorych ks. Marek od godz. 9.00.

Od lat sierpień jest miesiącem, w którym warto podjąć abstynencję w intencji Ojczyzny.

Tydzień temu złożyliśmy na pomoc dla misjonarzy na środki transportu ofiarę w wysokości nieco ponad 3 500 zł. Bóg zapłać za każdy dar. Z kolei za tydzień podobnie jak miesiąc temu ofiary przeznaczone będą na renowację witraża w kaplicy Matki Bożej. Odnowiony witraż powinien pojawić się pod koniec tego miesiąca.

Informacje na temat pielgrzymki pieszej na Jasną Górę znajdziemy w biuletynie. Zapisy trwają w parafii Matki Bożej Różańcowej. W ciągu tego tygodnia osoby, które nie mogą pielgrzymować na Jasną Górę, mogą składać do puszki w kościele napisane na kartkach intencje modlitewne. Złożone przy tej okazji ofiary będą pomocą w organizowaniu w tym roku pielgrzymki, której koszty z powodu znanych nam wszystkim okoliczności są wyjątkowe wysokie.

Za tydzień będziemy gościć misjonarza ze zgromadzenia oblatów, który wygłosi kazania, a po każdej Mszy św. będziemy mogli wesprzeć swoimi ofiarami misyjne dzieło prowadzone przez to zgromadzenie.

Polskie Towarzystwo Tatrzańskie zaprasza na wycieczkę na Turbacz w następną niedzielę. Szczegóły w biuletynie.

Urząd Miejski w Chrzanowie informuje, iż na terenie gminy prowadzone są w domach ankiety na temat sposobu ogrzewania budynków. Nie jest to kontrola lecz badanie aktualnego stanu ogrzewania. Badanie potrwa do końca września.

W ostatnich dniach do wieczności odeszli śp. Stefan Nosal, Janusz Kamiński, Franciszek Piątek, Grzegorz Krzewiński, Tadeusz Stopa i Katarzyna Rejdych. Módlmy się o ich wieczne zbawienie…

Naszą modlitwą obejmujemy chorych naszej parafii oraz solenizantów i osoby przeżywające jubileusze. Niech dobry Bóg obficie darzy wszystkich swym błogosławieństwem, a Maryja i nasz patron św. Mikołaj wypraszają potrzebne łaski. A my polecajmy się wstawiennictwu św. Michała Archanioła.