II Niedziela Wielkiego Postu

28 lutego 2021 r.

Jest II Niedziela Wielkiego Postu. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00. Dziś jest ostatni dzień miesiąca – o 21.00 Apel Jasnogórski połączony z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II i uczczeniem Jego relikwii.

W tym tygodniu w czwartek obchodzimy święto św. Kazimierza, patrona naszej archidiecezji. W poniedziałek 1 marca obchodzimy Dzień Żołnierzy Wyklętych – z tej okazji w naszym kościele dodatkowa Msza św. o godz. 16.00.

W tym tygodniu jest pierwszy piątek miesiąca: spowiedź od rana, Droga Krzyżowa o 8.30; później dyżur w konfesjonale od godz. 9.30. W południe Msza św. Po południu o 15.00 nabożeństwo do Bożego miłosierdzia i początek spowiedzi. Msza św. o 16.00 i po niej zaraz Droga Krzyżowa dla dzieci; o 17.30 Droga Krzyżowa dla dorosłych i Msza św. o 18.00. Wieczorem jeszcze Droga Krzyżowa w ciszy o 19.15.

Po Mszy św. o 12.00 w piątek spotkanie Straży Honorowej NSPJ. W piątek kancelaria parafialne będzie nieczynna.

W sobotę nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Najświętszej Maryi Panny: o 8.00 Msza św. i potem rozważanie oraz różaniec. W sobotę również odwiedziny  chorych w domach. Prosimy już o zgłaszanie chorych, by mogli przeżyć spowiedź i Komunię św. wielkanocną.

Do wieczności w ostatnich dniach odeszli śp. Lucyna Smółka, Maria Głuszczenko, Dorota Świętek, Halina Kalita. Modlimy się o ich wieczne zbawienie…

Naszą modlitwą obejmujemy chorych naszej parafii oraz solenizantów i osoby przeżywające jubileusze. Niech dobry Bóg obficie darzy swym błogosławieństwem. Polecajmy te osoby, także nas samych i naszych bliskich wstawiennictwu św. Józefa.