Odwiedzin strony:

Obecnie na stronie:  A A A

OGŁOSZENIA

XXIX Niedziela Zwykła

Uroczystość św. Jana Kantego

20 października 2019 r.


Jest XXIX Niedziela Zwykła. W naszej archidiecezji obchodzimy Uroczystość św. Jana Kantego. O godz. 17.45 nabożeństwo różańcowe. Dziś jeszcze po Mszy św. o godz. 16.00 w domu parafialnym na II piętrze, odbędzie się spotkanie poświęcone zamordowanej w Boliwii wolontariuszce misyjnej Helence Kmieć. Zapraszamy serdecznie.

Dziś w całej Polsce odbywa się liczenie osób uczestniczących we Mszy św. i przystępujących do Komunii św.

W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Jana Pawła II; w środę św. Józefa Bilczewskiego, biskupa.

Przez październik codziennie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15. Zachęcamy, by różaniec odmawiać również wspólnie w rodzinach.

Dobiega końca XXXIII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Jeszcze jutro zapraszamy do Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie, ul. Focha 3 – o godz. 10.00 rozpocznie się konferencja Janina Woynarowska jako wzór osobowy pielęgniarki, połączona z program artystycznym w wykonaniu młodzieży II LO w Chrzanowie. Równocześnie czynna będzie wystawa Anny Górskiej o Janinie Woynarowskiej w 40-lecie śmierci oraz gra miejska Wojciecha Sali Śladami Służebnicy Bożej Janiny Woynarowskiej po Chrzanowie.

W środę 23 października o godz. 19.00 zapraszamy na wykład p. dr Marii Miduch. Będziemy się zastanawiać, co Pan Jezus mówi do nas w przypowieściach. Spotkanie w budynku parafialnym przy ul Mickiewicza.

W zakrystii i w kancelarii przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Jest to modlitwa za zmarłych, którą w naszym kościele podejmujemy codziennie w listopadzie, a później w niedziele przez cały rok. W każdą niedzielę modlimy się za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne odmawiając różaniec o godz. 9.30 i koronkę do Bożego miłosierdzia o godz. 15.45. W intencji tych zmarłych odprawiana jest też każdego miesiąca Msza święta rano w pierwszy poniedziałek miesiąca.

Wychodząc z kościoła możemy dziś złożyć ofiarę na pomoc dla potrzebujących z naszej parafii – kwestuje nasz zespół charytatywny. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

W ostatnich dniach do wieczności odeszły śp. Zofia Malik i Janina Tokarska. Módlmy się o jej wieczne zbawienie…

Naszą modlitwą obejmujemy chorych naszej parafii oraz solenizantów i osoby przeżywające jubileusze. Niech dobry Bóg darzy swym błogosławieństwem. Polecajmy te osoby, także nas samych i naszych bliskich wstawiennictwu św. Michała Archanioła…

 

 

statystyka