Bierzmowanie

Zgodnie z zasadami, które obowiazują w naszej archidiecezji, przygotowanie do sakramentu bierzmowania trwa przez 3 lata nauki w szkole podstawowej.

W ramach klasy 6 oraz 7 kandydat do bierzmowania winnien uczestniczyć w 10 spotkaniach przy parafii, ktore potwierdza w indeksie, oraz winien uczestniczyć w systematycznej spowiedzi w pierwsze piątki miesiąca i we Mszy św. w tym dniu o godz. 17.30 (spowiedź jest możliwa przed Mszą świętą). Spotkania zwykle odbywają się w drugim semestrze roku szkolnego.

W klasie 8 spotkania trwają od końca września do grudnia - kurs Alpha i obejmują również systematyczną pierwszopiątkową spowiedź i Komunię świętą.

Godziny spotkań dla poszczególnych grup podawane są w ogłoszeniach na początku przygotowania.

Osoby dorosłe mogą się przygotowac do sakramentu bierzmowania poprzez uczestnictwo w kursie Alpha.